Tifozi i Uellsit vdes në Katar

  • S.A /
  • 26 November 2022 - 15:32
Tifozi i Uellsit vdes në Katar

Një tifoz i Uellsit ka vdekur  në Katar  ku gjendej për të parë ekipin që po luante në Kampionatin Botëror.

Kevin Davies nga Pembrokeshire, ishte në Doha me djalin dhe miqtë e tij dhe besohet se ka vdekur nga shkaqe natyrore, transmeton "Kosova Sot Online ".

Ambasada e tifozëve të Uellsit shkroi të shtunën: “Për fat të keq ne kemi humbur një nga tifozët në Katar, ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për djalin e tij këtu në Doha dhe familjen e tij në Uells. U prehtë në paqe”.

Tifozi 62-vjeçar nuk po e shikonte skuadrën e tij të humbiste 2-0 ndaj Iranit në momentin e vdekjes së tij, pasi tashmë ishte në gjendje të rëndë. Ai raportohet se është dërguar me urgjencë në Spitalin e Përgjithshëm Hamad, në Doha, pas ndeshjes së Uellsit kundër Iranit, ku më vonë vdiq. Sipas dëshmitarëve okularë, një ambulancë u thirr dhe ndihmësmjekët trajtuan tifozin, por nuk ishin në gjendje ta shpëtonin atë.

(Kosova Sot Online )