Ja pse Neymar është përjashtuar nga ndeshja e fundit e Brazilit

  • A.P /
  • 29 November 2022 - 19:01
Ja pse Neymar është përjashtuar nga ndeshja e fundit e Brazilit

Neymar është përjashtuar nga ndeshja e fundit e Brazilit në grupe të Kupës së Botës kundër Kamerunit, ndërsa Alex Sandro i është bashkuar superyllit dhe Danilo në listën e lëndimeve.

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, u largua në minutën e 80-të të fitores 2-0 të Brazilit ndaj Serbisë javën e kaluar me një dëmtim anësor të ligamentit në kyçin e këmbës së djathtë.

30-vjeçari u nda në fitoren e së hënës ndaj Zvicrës, në të cilën Casemiro shënoi një fitore të vonë, por nuk u dha asnjë afat zyrtar për rikuperimin e tij.

Megjithatë, mjeku i ekipit Rodrigo Lasmar konfirmoi të martën se Neymar nuk do të luajë asnjë rol kundër Kamerunit, me Brazilin që kërkon një pikë për të garantuar vendin e parë në Grupin G.

Shoku i skuadrës Danilo, i cili ka një problem të ngjashëm me kyçin e këmbës si Neymar, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, gjithashtu nuk do të shërohet në kohë për ndeshjen e së premtes në stadiumin Lusail, ndërsa Alex Sandro vuan nga një dëmtim i kofshës.

(Kosova Sot Online)