Programi i Botërorit 2022, këto janë katër ndeshjet që do të luhen sot

  • S.A /
  • 30 November 2022 - 10:08
Programi i Botërorit 2022, këto janë katër ndeshjet që do të luhen sot

Edhe sot, dita e mërkurë, do të jetë e mbushur me plot ndeshje për adhuruesit e futbollit që po e përcjellin Katarin 2022, transmeton "Kosova Sot Online". Katër ndeshje do të jenë sot në program të Kampionatit Botëror “Qatar 2022”.

Me fillim nga ora 16:00, do të luajnë Australia dhe Danimarka e Franca dhe Tunisia. Ndërkaq nga ora 20:00 do të përballen Polonia – Argjentina dhe Arabia Saudite -Meksika. Tashmë Franca e ka siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt, derisa në kërkim është edhe Argjentina e Lionel Messit.

(Kosova Sot Online )