Uruguai eliminohet nga Botërori

  • A.P /
  • 02 December 2022 - 18:11
Uruguai eliminohet nga Botërori

Uruguai ka arritur të shënojë fitore me rezultat të pastër 0:2 ndaj Ganës në ndeshjen e xhiros së fundit të fazës së grupeve në Botëror.

Arrascaeta shënoi dy gola Brenda gjashtë minutave në pjesën e parë.

Por përkundër kësaj, Uruguai u eliminua, pasi që edhe Koreja e Jugut fitoi ndaj Portugalisë dhe u kualifikua tutje, pasi që ka pasur gola më shumë të shënuar.

Portugalia shkon si e para në grupin H me gjashtë pikë, kurse Koreja e Jugut me dy më pak.

Me katër pikë e përfunduoi edhe Uruguai, por që mbetet jashtë Botërorit.

(Kosova Sot Online)