Juventusi ndaj Salernitanas

  • A.P /
  • 07 February 2023 - 22:56
Juventusi ndaj Salernitanas

Juventusi është rikthyer te fitorja në Serie A, pasi regjistroi dy humbje e një barazim në tri ndeshjet paraprake.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të, skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri shënoi në fitore në udhëtim kundër Salernitanas

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Arechi” përfundoi me rezultatin 0:3.

Dusan Vlahovic (26’, 47’) dhe Filip Kostic (45’) shënuan për fitoren e “Zonjës së Vjetër”.

Juventusi pas kësaj fitore ka 26 pikë dhe tani renditet në pozitën e dhjetë.

Salernitana ka pesë pikë më pak dhe ndodhet në pozitën e 16-të. 

(Kosova Sot Online)