Interi dhe Milani me përgaditje speciale para derbit historik

  • S.A /
  • 04 September 2023 - 09:04
Interi dhe Milani  me përgaditje speciale  para derbit historik

Ekipet me renome, Interi dhe Milani,  do të luajnë mes vete në xhiron e ardhshme në Serie A pas pushimit ndërkombëtar, transmeton "Kosova sot Online".

Të dy skuadrat e kanë filluar në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin, duke regjistruar fitore në tri xhirot e para.

Më 16 shtator do të jetë hera e parë në histori që Interi dhe Milani do të përballen me njëri-tjetrin, duke qenë të barabartë me pikë në krye të tabelës.
Interi prin, Milani është i dyti. Të dy skuadrat kanë nga 9 pikë.

“Nerazzurrët” kanë marrë fitore kundër Monzas, Cagliarit dhe Fiorentinas, ndërsa “Rossonerët” kanë mundur Bolognan, Torinon dhe Romën. 

(Kosova Sot Online )