Barcelona triumfon ndaj Shakhtar Donetsk

• 25 October 2023 - 20:47

Barcelona ka shënuar fitore me rezultat të ngushtë 2:1 ndaj Shakhtar Donetsk, në kuadër të javës së tretë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Vendasit morën administrimin e ndeshjes qysh në fillim, ndërsa goli erdhi në minutën e 28-të të ndeshjes, kur Ferran Torres realizoi, ndërsa paraprakisht Fermin Lopez e kishte goditur shtyllën.

E pikërisht Fermin Lopez realizoi tetë minuta më pas një gol fantastik për 2:0

Në pjesën e dytë, Shakhtari tregoi dhëmbët dhe mori iniciativën, teksa realizoi për të ngushtuar epërsinë nëpërmjet Sudakov.

Shakhtari i pati edhe disa raste të tjera shënimi, me Barcelonën që e rrezikoi deri në fund të ndeshjes fitoren e sigurtë.

Kësisoj, Barcelona tani është e para në tabelë me nëntë pikë, kurse Shakhtar Donetsk mbetet i treti me tri pikë gjithsej.