Kjo është mjeshtëria e Messit që po bën xhiron e botës

  • S.A /
  • 22 February 2024 - 11:59
Kjo është mjeshtëria e Messit që po bën xhiron e botës

Futbollisti argjentinas, Lionel Messi udhëhoqi Inter Miamin në fitoren 2-0 ndaj Real Salt Lake me një lojë të shkëlqyer në hapjen e sezonit 2024 në MLS.

Miku i Messit, Luis Suarez gjithashtu bëri debutimin e tij për klubin e Beckham, dhe ishin dy ish-shokët e skuadrës nga Barcelona që luajtën aksionin pas të cilit Diego Gomez shënoi golin e dytë të Miamit. Tashmë në minutën e gjashtë, Messi shkaktoi ovacione kur shpëtoi nga dy kundërshtarë duke ia futur topin një herë në këmbë dhe më pas në një aksion të ri vendosi golin e parë të sezonit në MLS. Mastergoditja e tij e radhës u bë hit në rrjetet sociale kur në fund të pjesës së parë, ai kaloi me vrull kundërshtarin nga krahu i djathtë dhe u nis drejt mesit.

Megjithatë, në buzë të zonës së penalltisë, ai u përplas me një lojtar kundërshtar i cili po përpëlitej në bar nga dhimbjet dhe më pas pasoi magjia e Messit. Ai e ka dribluar edhe kundërshtarin e dëmtuar duke e kaluar me një top mbi trup, më pas ka hequr qafe një rival tjetër, por më pas i treti është futur në gjuajtjen e tij.

Lëvizjen e fundit të madhe e bëri Messi në fund të ndeshjes, kur e futi topin në zonën e rrezikut, duke zmbrapsur sulmin e kundërshtarëve dhe më pas ia kaloi Suarezit, i cili më pas asistoi në gol

(Kosova Sot Online )