Bayerni e mposht Arsenalin, kualifikohet në gjysmëfinale

  • A.P /
  • 17 April 2024 - 22:55
Bayerni e mposht Arsenalin, kualifikohet në gjysmëfinale

Bayern Munich është gjysmëfinalisti i radhës në Ligën e Kampionëve.

Bavarezët triumfuan minimalisht 1:0 në ndeshjen e kthimit ndaj Arsenalit.

Ndeshja e parë në Londër u mbyll baraz 2:2, teksa një gol mjaftoi për të përcaktuar gjysmëfinalistin në përballjen e dytë.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 63-të kur shënoi Joshua Kimmich bukur me kokë, pas harkimit nga Guerreiro.

Deri në fund, Arsenali tentoi të shënonte golin e barazimit, por nuk arriti dot.

Në gjysmëfinale, Bayerni do të përballet me fituesin e duelit tjetër mes Manchester Cityt dhe Real Madridit.

(Kosova Sot Online)