Sylvinho bëhet me pasaportën shqiptare

  • A.P /
  • 21 May 2024 - 19:15
Sylvinho bëhet me pasaportën shqiptare

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Sylvinho gjatë ditës së sotme ka marrë pasaportën shqiptare.

Por jo vetëm Sylvinho, por edhe ndihmësit e tij, Zabaleta dhe Doriva janë pajisur me pasaporta shqiptare.

Të tre janë regjistruar si banorë në qytetin e Lushnjes, saktësisht në lagjen “Çlirimi”.

Trajneri brazilian që nga marrja në detyrë të Kombëtares është duke jetuar në Shqipëri.

Ai është bërë tejet i dashur për popullin shqiptar me rezultatet e arritura me kombëtaren.

Për herë të dytë në histori, Shqipëria do të marr pjesë në një Evropian.

Këtë vit do të mbahet në Gjermani dhe bën pjesë në grupi B së bashku me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën.


(Kosova Sot Online)