Ten Hag shkarkohet pas finales së Fa Cup

  • A.P /
  • 24 May 2024 - 18:17
Ten Hag shkarkohet pas finales së Fa Cup

Finalja e nesërme në FA Cup kundër Manchester Cityt pritet të jetë e fundit e trajnerit Erik Ten Hag me Manchester United.

Pas finales, United do t’i ndajë rrugët me trajnerin holandez.

Nuk ka rëndësi fitorja në këtë takim, Ten Hag do shkarkohet edhe nëse skuadra e tij fiton Kupën FA..

Gazetarët më të besushëm në ishull, si dhe ata holandez kanë bërë të ditur se ky vendim është marrur nga Sir Jimm Ratcliffe dhe stafi i tij.

Ten Hag erdhi në Man United nga Ajax, dy sezone më parë, ku arriti të fitonte vetëm trofeun e EFL Cup.


(Kosova Sot Online)