Gjilani fiton me rikthim në Klinë dhe siguron mbijetesën në Superligën e Kosovës

  • S.A /
  • 25 May 2024 - 16:57
Gjilani fiton me rikthim në Klinë dhe siguron mbijetesën në Superligën e Kosovës

Gjilani ka shënuar fitore si mysafir ndaj Dukagjinin me rezultat 4-2 për të siguruar mbijetesën në Superligën e Kosovës.

Dukagjini ishin të parët që shënuan me Blerind Morinën, por Gjilani barazoi me sulmuesin Senad Jarovic për 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e klinasve, që shënuan për epërsinë prej 2-1.

Por me të filluar pjesa e dytë Gjilani arriti të barazojë rezultatin me Elvedin Heric për 2-2.

Jarovic shënoi edhe dy herë të tjera për t’ia siguruar fitoren skuadrës së tij prej 4-2.

Gjilani e mbyll në vendin e shtatë me 45 pikë, ndërsa Dukagjini me një pikë më shumë në vendin e gjashtë. 

(Kosova Sot Online )