Conte do të jetë trajner i Napolit

  • A.P /
  • 26 May 2024 - 14:39
Conte do të jetë trajner i Napolit

Napoli pritet të udhëhiqet nga një trajner i ri nga sezoni i ardhshëm. Drejtimin e napolitanëve pritet ta marr Antonio Conte.

Nëse Conte emërohet, atëherë ai do të dëshirojë rinovimin e skuadrës me emra të shumtë të rinj të yjeve dhe kërkon garanci të caktuara për tregun e transferimeve.

Në listën kryesore të Contes është Romelu Lukaku.

Napoli pret të shesë Victor Osimhen këtë verë, kështu që duhet një zëvendësim, dhe kandidatë të tjerë përpos Lukakut janë edhe Joshua Zirkzee i Bologna ose Victor Boniface i Bayer Leverkusen.

Në mbrojtje, Conte thuhet se dëshiron ose Alessandro Buongiorno e Torinos ose ish-lojtarin e Interit, Milan Skriniar, i cili aktualisht po lufton për një vend te PSG.

Ish-mesfushori i Milanit, Kessie është emri i përmendur në mesfushë, pasi ai është në Ligën Saudite Pro me Al-Ahli, por ende vetëm 27 vjeç.

Një opsion më i lirë për krahun e majtë është Patrick Dorgu, 19-vjeçari që bëri përshtypje te Lecce.

(Kosova Sot Online)