PSG heq dorë nga ylli i Cityt

  • A.P /
  • 28 May 2024 - 18:02
PSG heq dorë nga ylli i Cityt

Paris Saint-Germani ka vendosur të dorëzohet në garë për shërbimet e mesfushorit të Manchester Cityt, Bernardo Silva.

City janë të vendosur ta mbajnë portugezin, teksa drejtori sportiv i PSG-së Luis Campos dhe menaxheri Luis Enrique tani kanë vendosur të synojnë opsione të tjera në skuadër këtë verë.

Ai nënshkroi një zgjatje të kontratës me City verën e kaluar, duke e angazhuar të ardhmen e tij në klub deri në vitin 2026.

Në garë për Silvan është edhe Barcelona, e cila e ka top prioritet edhe këtë verë.

(Kosova Sot Online)