Moment tronditës: Një pasagjer shëtitet në krah të aeroplanit

  • E.K /
  • 07 shtator 2020 - 08:14
Moment tronditës: Një pasagjer shëtitet në krah të aeroplanit

Të gjithë e kemi provuar zhgënjimin e të qenit mbërthyer në një aeroplan, kaq afër fundit të udhëtimit, por megjithatë jemi të detyruar të presim ndërsa zgjidhet ndonjë problem teknik.

Por ndërsa mendja e shëndoshë ndalon shumicën e njerëzve të hapin dyert vetë, një pasagjer në Ukrainë me sa duket vendosi se veprimi më i mirë ishte hapja e daljes emergjente dhe shëtitja në krahun e avionit.

Një video një minutëshe është shfaqur e gruas, e veshur me një bluzë të bardhë dhe pantallona rozë të lehta, e varur në krah përpara vëzhguesve të shtangur në Aeroportin Ndërkombëtar Boryspil në Kiev, përpara se të thirret përsëri në bord nga ekuipazhi i aeroplanit, shkruan CNN

Pasagjeri i paidentifikuar, i cili po udhëtonte me një fluturim të Ukrainës International Airlines nga Antalia, Turqi për në kryeqytetin e Ukrainës me burrin dhe fëmijët e saj, thuhet se u dëgjua duke thënë se ajo ishte “shumë e nxehtë” dhe duhej të qetësohej.

Ecja e saj e paautorizuar në krahun e Boeing 737 e ka parë atë të ndalohet nga të gjitha fluturimet e ardhshme të UIA.

Sipas një deklarate nga linja ajrore, siguria e aeroportit dhe policia morën pjesë në skenë, së bashku me mjekët, të cilët vendosën që gruaja “nuk ishte nën ndikimin e alkoolit dhe ose ilaçeve”.

Linja ajrore e Ukrainës vazhdoi të kritikojë pasagjerin për vendosjen e një “shembulli prindëror” joadekuat, duke theksuar se ajo mund t’i nënshtrohet “një ndëshkimi jashtëzakonisht të lartë financiar në formën e një gjobe”.

Një zëdhënës i Aeroportit Ndërkombëtar Boryspil nuk pranoi të komentonte mbi incidentin, i cili ndodhi më 31 gusht.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ë ë, ë ë ë?ë ë ë ë ë ë ë ë ë, ë ë ë ë ë ë #boryspilchany ë ë ë ë ë ë ë ë ë

A post shared by ë ë • ë • ë (@boryspilchany) on

(Kosova Sot Online)