Parashutisti ngelet varur, shpëton pa lëndime

  • E.K /
  • 28 maj 2021 - 13:11
Parashutisti ngelet varur, shpëton pa lëndime

Një parashutist u shpëtua pasi u kap në linjat e energjisë në Liqenin Elsinore.

Sipas Departamentit të Zjarrfikësve, personi identiteti i të cilit nuk u bë i ditur, qëndroi i varur në 30 metra lartësi rreth orës 11:00 të mëngjesit të djeshëm, 26 maj.

Ekipet e Kalifornisë Jugore ndërprenë energjinë elektrike të linjave dhe ishin në gjendje të zbrisnin parashutistin në mënyrë të sigurt dhe pa lëndime.

Ai u dërgua në spital me dëmtime të lehta.

(Kosova Sot Online)