Publikohet momenti i kapjes së luanit të arratisur në Itali

  • A.P /
  • 13 November 2023 - 18:20
Publikohet momenti i kapjes së luanit të arratisur në Itali

Disa pamje të publikuara thuhet se tregojnë momentin kur një luan u kap pasi ishte arratisur nga një cirk dhe u pa duke ecur në një rrugë pranë Romës, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Kafsha, e quajtur Kimba, u shfaq duke u lidhur, e qetësuar dhe më pas e ngarkuar në një furgon pas shtatë orësh në liri, shkruajnë mediat e huaja.

Ende nuk dihet se si kafsha u arratis nga Circus Rony Roller, ku u kthye përfundimisht.

Një vendas i tmerruar ndau një klip në X, i njohur më parë si Twitter, duke treguar kafshën duke ecur nëpër rrugët e Ladispoli, vendbanimi i rreth 40,000 njerëzve.

Disa njerëz madje mbetën të bllokuar në makinat e tyre.

Vendasit u thanë nga autoritetet të qëndronin në shtëpitë e tyre ndërsa përpiqeshin të kapnin kafshën.

(Kosova Sot Online)