Shumat marramendëse me të cilat paguhen aktorët më të njohur të serialeve turke

  • G.G /
  • 02 shtator 2020 - 13:04
Shumat marramendëse me të cilat paguhen aktorët më të njohur të serialeve turke

Serialet turke janë të ndjekura në mbarë botën.

Ato zgjojnë interes të madh edhe në trevat shqiptare, të cilët janë mjaft të njohur me kinematografinë turke.

Aktorët kryesorë të kinematografisë në Turqi duket se krenohet me pagesa të mira për rolet që luajnë.

Varësisht nga suksesi i serialit, ata mund të paguhen edhe deri në mijëra euro për episod.

Ebru Sahin dhe Akën Akënozu paguhen me nga katër dhe gjashtë mijë euro për një episod.

Image

Tolgahan Sayisman, i njohur për shqiptarët edhe si bashkëshorti i bukuroshes shqiptare Almeda Abazi, thuhet se paguhet rreth nëntë mijë euro për një episodit “Kampioni”.

Image

Ndërsa Engin Akyurek mbetet një fenomen i kinematografisë turke, që paguhet me jo më pak se 27 mijë euro.

Image

Engin Altan Düzyatan është gjithashtu një prej aktorëve më të paguar pagesa e të cilit shkon nga 15 mijë deri në 30 mijë euro për një episod.

Image

Burak Özçivit, i cili ka luajtur në “Dashuri e pafund”, thuhet paguhet më shumë se 40 mijë euro për një episod.

Image

(Kosova Sot Online)