Humbi betejën me Covid-19, djali i këngëtarit përlot me dedikim ''Nuk kam fjalë...'

  • G.G /
  • 08 September 2020 - 12:03
Humbi betejën me Covid-19, djali i këngëtarit përlot me dedikim ''Nuk kam fjalë...'

Këngëtari amerikan, Bruce Williamson është ndarë nga jeta në moshën 50-vjecare, pasi ka humbur betejën me koronavirusin.

Lajmin e ka konfirmuar djali i këngëtarit, në një postim prekës në Facebook.

“Nuk ka fjalë në botë që mund ta shprehin atë çfarë ndiej në këtë moment, të dua shumë babi, faleminderit që je i mrekullueshëm, faleminderit që je ai që je.

I lutem Zotit të takohemi sërish”, shkroi ai.

50 vjeçari iu bashkua grupit Temptations në vitin 2006, duke u kthyer në vokalistin kryesor dhe mori pjesë në shumë koncerte. Hitet e tyre ishin “My Girl”, “The way You Do the

Things You Do” dhe “Ain’t Too Proud To Beg”.

Presidenti George ë. Bush ftoi Bruce dhe grupin i tij, të performonin në Shtëpia e Bardhë për një festim të Muajit të 'Historisë së Zezë' në Shkurt 2008.

(Kosova Sot Online)