Ganimete Jashanica për Adem Mikullovcin: Njerëzit si ti nuk vdesin kurrë

  • A.P /
  • 15 shtator 2020 - 22:04
Ganimete Jashanica për Adem Mikullovcin: Njerëzit si ti nuk vdesin kurrë

Sot kinematografia shqiptare humbi një artist të vërtetë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".


Në moshën 81 vjeçare u nda nga jeta artisti Adem Mikullovci.


Ngushëllime për humbjen e Mukollovcit, ka shprehur edhe këngëtarja e njohur Ganimete Jashanica e cila e ka cilësuar njeri dhe artist me vlera të mëdha, i cili ka lënë gjurmë në skenë.

Ky është postimi i plotë pa ndërhyrjen e redaksisë:


Sot morrem lajmin e hidhur per vdekjen e nje artisti te madh z.Adem Mikullovci.Nje njeri dhe artist me vlera te medha,qe me humorin por edhe me kontributin e tij per kete vend na beri te ndihemi me te forte.Kisha kenaqesin te jem pjese e nje projekti te tij dhe te bashkepunoja per se afermi me te,nje njeri modest dhe i madh ne te njejten kohe.Baci Adem,ke lene gjurme te medha ne artin dhe politiken e Kosoves,dhe njerezit si ti nuk vdesin kurre.Pusho i qete

Image

(Kosova Sot Online)