Këngëtari i njohur kthehet në Kosovë: “Niva që duna me bajtë Maskë edhe n‘Kerr kur jom vet"

  • G.G /
  • 17 shtator 2020 - 16:04
Këngëtari i njohur kthehet në Kosovë: “Niva që duna me bajtë Maskë edhe n‘Kerr kur jom vet

Këngëtari Enis Bytyqi pas një kohe të gjatë, është rikthyer në Kosovë.

Enisi është artist i dashur për publikun, i cili numëron shumë projekte muzikore dhe fansat që e dëgjojnë nga të gjitha trevat shqiptare.

Ai bashkë me gruan e tij, jeton dhe vepron në Gjermani, por kohë pas kohe viziton Kosovën, e kësaj radhe rastisi të udhëtojë pikërisht në periudhë pandemie.

Me këtë rast ai ka ironizuar me masat e Qeverisë ndaj COVID-19 dhe me këtë rast përmendi çështjen e maskave.

“niva qe duna me bajt Mask edhe n‘Kerr kur jom vetë”, ka shkruar këngëtari, ndërsa mori komente të shumta në këtë postim.

Gjatë muajit korrik, Enisi publikoi projektin muzikor me titull “Gjemba”, me të cilin ka marrë afro dy milionë klikime në kanalin YouTube.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

niva qe duna me bajt Mask edhe n‘Kerr kur jom vetë

A post shared by ENIS (@enisbytyqiofficial) on

(Kosova Sot Online)