Aksidentohet djali i aktorëve të njohur, dërgohet me helikopter urgjence në spital

  • G.G /
  • 08 tetor 2020 - 12:46
Aksidentohet djali i aktorëve të njohur, dërgohet me helikopter urgjence në spital

Djali 14-vjeçar i William Levy-t dhe Elizabeth Gutierrez, Christopher Levy ndodhet në një spital në Florida pas një aksidenti që pësoi gjatë fundjavës në Weston. Adoleshenti është me prindërit e tij dhe nën kujdesin e shtuar mjekësor.

Shfaqja argëtuese e Univision, “El Gordo y la Flaca” raportoi se një karrocë golfi me të cilin po udhëtonte Christopher u përmbys, duke i shkaktuar atij lëndime të shumta të dielën. Adoleshenti u dërgua me një helikopter urgjence në spital, ku edhe iu nënshtrua një operacioni.

Pas një heshtjeje të gjatë, Elizabeth dhe Ëilliam kanë reaguar vetëm pak orë më parë në rrjetet sociale, duke postuar foto me të birin dhe duke shkruar të njëjtin status.

“Faleminderit të gjithëve që pa na njohur luteni për djalin tonë Christopher, si familje. Zoti e shëroftë plotësisht dhe shpejt Christopher-in dhe djemtë e tjerë. Me Zotin gjithçka është e mundur dhe ai mbron shërbëtorët e tij që i thërrasin. Christopher është një fëmijë i besimit. Ne e dimë që Zoti ishte atje me të dhe fëmijët e tjerë dhe nuk kemi asgjë përveç fjalëve të mirënjohjes ndaj Zotit që nuk na braktis kurrë! Shpresojmë ta shërojë Christopher-in që ai të vazhdojë të jetë një dritë ndriçuese në fushën e bejsbollit dhe në të gjitha fushat e jetës. Sa herë që Christopher shkëlqen në fushë, ai falënderon Zotin, e nderon atë dhe i frymëzon të tjerët të bëjnë mirë dhe të kenë besim te Zoti. Ai është një udhëheqës! Paçi gjithmonë mençurinë për të përdorur bekimet e Zotit për të bekuar të tjerët. Amen!”

View this post on Instagram

Gracias a todos que sin conocernos oran por nuestro hijo Christopher como familia.. Que Dios sane a Christopher y los demás muchachos completo y rápidamente. Con Dios todo es posible y el protege a sus siervos que le claman. Christopher es un niño de Fe. Sabemos que Dios estuvo ahí con el y los demás niños y no tenemos más que palabras de gratitud a Dios que nunca nos falla!! Que El sane a Christopher para que pueda seguir siendo una luz brillante en el campo de béisbol y en todas las áreas de la vida. Cada vez que Christopher brilla en el campo, le da gracias a Dios y lo honra e inspira a otros a hacer el bien y tener fe en Dios de la manera que el lo hace. Es un líder! Que siempre tenga la sabiduría para usar las bendiciones de Dios para bendecir a otros. Amén!! ë @christopherlevy

A post shared by Elizabeth Gutierrez (@gutierrezelizabeth_) on Oct 7, 2020 at 7:08pm PDT

Të shumtë kanë qenë miqtë e famshëm që janë solidarizuar me aktorët, duke u dërguar lutjet e tyre.

“Çdo gjë do të shkojë mirë! Zoti, dashuria dhe lutjet e kaq shumë njerëzve do ta bëjnë të mundur. Bekime dhe një përqafim i fortë. Christopher është në lutjet e mia”, -ka shkruar Sebastian Rulli.

View this post on Instagram

Gracias a todos que sin conocernos oran por nuestro hijo Christopher como familia.. Que Dios sane a Christopher y los demás muchachos completo y rápidamente. Con Dios todo es posible y el protege a sus siervos que le claman. Christopher es un niño de Fe. Sabemos que Dios estuvo ahí con el y los demás niños y no tenemos más que palabras de gratitud a Dios que nunca nos falla!! Que El sane a Christopher para que pueda seguir siendo una luz brillante en el campo de béisbol y en todas las áreas de la vida. Cada vez que Christopher brilla en el campo, le da gracias a Dios y lo honra e inspira a otros a hacer el bien y tener fe en Dios de la manera que el lo hace. Es un líder! Que siempre tenga la sabiduría para usar las bendiciones de Dios para bendecir a otros. Amén!! ë

A post shared by William Levy / Actor Producer (@willevy) on Oct 7, 2020 at 7:06pm PDT

Christopher, i cili ka mbi gjysmë milioni ndjekës në Instagram, është jo pak i njohur dhe i diskutuar nga mediat, jo vetëm për faktin që është i biri i dy aktorëve shumë të famshëm përtej Amerikës Latine, por edhe për shkak të ngjashmërisë së madhe që ka me të atin.

Adoleshenti ka thënë se do të konsideronte të ndiqte një karrierë aktrimi si prindërit e tij. Ai kohët e fundit regjistroi një reklamë Old Spice me të atin dhe bëri debutimin e tij të parë me aktorin kuban në filmin e 2017-ës, The Veil.

Aktorja 41-vjeçare, e cila gjithashtu ka me Levy-n edhe një vajzë 10-vjeçare, të quajtur Kailey, kohët e fundit foli për People CHICA për fëmijët e saj, duke u shprehur se pavarësisht vëmendjes që marrin, fëmijët e saj janë gjithmonë me këmbë në tokë.

“Fëmijët e mi janë kaq të përulur. Njerëzit vijnë te Christopher për t’i kërkuar të bëjë fotografi me ta dhe ai është mirënjohës për dashurinë e njerëzve, po kështu edhe ne. Ndonjëherë fëmijët në moshën e tyre duan të bëjnë fotografi me ta. Ne u themi atyre: ‘Kjo vjen me një përgjegjësi’. Ata kurrë nuk do të ndihen superiorë ndaj njerëzve të tjerë, sepse janë mirënjohës. Për të dy ne, fëmijët janë projekti më i madh i jetës sonë”, -u shpreh aktorja.

Ndërsa William e ka mbështetur gjithmonë të birin në ndjekjen e pasionit të tij për aktrimin dhe bejsbollin. 40-vjeçari muaj më parë ndau një postim për të festuar ditëlindjen e 14-të të Christopher-it, duke postuar me krenari një foto me “kampionin” e tij të bejsbollit dhe duke i thënë djalit të tij se ai donte të ulej në stadium dhe ta shikonte duke bërë atë që donte në fushë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gracias a todos que sin conocernos oran por nuestro hijo Christopher como familia.. Que Dios sane a Christopher y los demás muchachos completo y rápidamente. Con Dios todo es posible y el protege a sus siervos que le claman. Christopher es un niño de Fe. Sabemos que Dios estuvo ahí con el y los demás niños y no tenemos más que palabras de gratitud a Dios que nunca nos falla!! Que El sane a Christopher para que pueda seguir siendo una luz brillante en el campo de béisbol y en todas las áreas de la vida. Cada vez que Christopher brilla en el campo, le da gracias a Dios y lo honra e inspira a otros a hacer el bien y tener fe en Dios de la manera que el lo hace. Es un líder! Que siempre tenga la sabiduría para usar las bendiciones de Dios para bendecir a otros. Amén!! ë @christopherlevy

A post shared by Elizabeth Gutierrez (@gutierrezelizabeth_) on

(Kosova Sot Online)