Detaje që nuk i keni ditur nga kënga e re e Shyhretës me këngëtarin e njohur turk

  • G.G /
  • 22 tetor 2020 - 13:01
Detaje që nuk i keni ditur nga kënga e re e Shyhretës me këngëtarin e njohur turk

Këngëtarja e njohur kosovare Shyhrete Behluli dhe Sinan Akçil kanë hedhur në Youtube projektin e titulluar ‘Jam Shqiptar/Ben Aranvutum’.

E kjo këngë u orkestrua hiç më pak se këngëtari i famshëm turk, Mustafa Ceceli.

Po ashtu, projekti u finalizua edhe me klip që u xhirua në Stamboll.

Model në video ishte djali i Shyhretës, Lum Salihu.

Sidoqoftë, kënga ka nisur të pëlqehet nga ana e publikut.

(Kosova Sot Online)