Vdes aktori i famshëm Sean Connery i njohur për rolin e James Bondit

  • E.K /
  • 31 tetor 2020 - 13:46
Vdes aktori i famshëm Sean Connery i njohur për rolin e James Bondit

Ka vdekur në moshën 90 vjeçare aktori i famshëm skocez, Sean Connery, i cili është i njohur për rolin e tij të James Bond.

Lajmin për vdekjen e kanë konfirmuar familja, raporton BBC.

Përgjatë karrierës së tij Connery ka fituar çmime Oscar, Bafta dhe Golden Globe.

(Kosova Sot Online)