Angelina Jolie humb edhe një tjetër betejë gjyqësore ndaj Brad Pitt

  • G.G /
  • 17 November 2020 - 16:04
Angelina Jolie humb edhe një tjetër betejë gjyqësore ndaj Brad Pitt

Angelina Jolie ka humbur zyrtarisht betejën e saj për të hequr gjyqtarin nga procedurat e saj të hidhura të divorcit me ish-partnerin, Brad Pitt, tregojnë dokumentet e gjykatës të marra nga DailyMail.

Jolie kishte pretenduar më parë se gjykatësi John W. Ouderkirk – i cili e martoi çiftin në dasmën e tyre në vitin 2014, nuk arriti të zbulojë ‘marrëdhëniet e vazhdueshme të biznesit dhe profesionale “që ai kishte me ekipin ligjor të Pitt”.

Aktorja pohoi se nuk mendonte se ishte ‘e drejtë’ që ai të kryesonte betejën e vazhdueshme katër-vjeçare të divorcit.

Sidoqoftë, në dokumentet gjyqësore të paraqitura të hënën, Gjykata Superiore e Kalifornisë në Orange County vendosi zyrtarisht që Ouderkirk do të vazhdonte çështjen.

Vendimi vjen ndërsa një burim i afërt me ish-çiftin i tha DailyMail se “Ky ishte gjyqtari që u soll fillimisht nga ekipi i Angelinës”.

Ish-çifti që u nda për herë të parë më 2016, duke i dhënë fund martesës 12 vjeçare dhe martesës dyvjeçare, kanë bashkë gjashtë fëmijë, Maddox, Pax, Zahara, Shiloh dhe binjakët Knox dhe Vivienne.

Vendimi i gjykatës i lëshuar të hënën deklaroi se Ouderkirk kishte bërë zbulimin e kërkuar kur ai ishte përfshirë më parë në çështje me firmën ligjore që përfaqësonte Pitt.

Ata shtuan se Jolie ishte në dijeni të emërimit të Ouderkirk dhe marrëdhënieve të mëparshme që nga gushti 2018 dhe mund të kishte marrë çështjen atëherë, duke e bërë ofertën e saj të fundit ligjore “të parakohshme”.

(Kosova Sot Online)