Këto janë 100 këngët më të kërkuara në historinë e Shazam

  • G.G /
  • 21 nëntor 2020 - 12:23
Këto janë 100 këngët më të kërkuara në historinë e Shazam

Shazam ka lëshuar listën e 100 këngëve që kemi kërkuar më shumë nga 2017 dhe deri më sot.

Sipas të dhënave, në krye të listës është "Dance Monkey" i këngëtarit australian të muzikës pop Tones And I (Toni watson) me gjithsej 36.6 milion kërkime.

Në të njëjtën kohë, ai mban rekordin për shumicën e kërkimeve në një ditë.

Në vendin e dytë takojmë "Player In C" nga Lilly Wood dhe The Prick, ndërsa në dhjetëshen e parë takojmë emra si Ed Sheeran, Sia dhe Avicii.

Sidoqoftë, në një vështrim, vërejmë që përdoruesit kanë kërkuar më shumë këngë të muzikës pop.

(Kosova Sot Online)