Shkëlqyen! Si u ndanë çmimet dhe çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të American Music Awards!

  • G.G /
  • 23 nëntor 2020 - 09:59
Shkëlqyen! Si u ndanë çmimet dhe çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të American Music Awards!

Mbrëmjen e kaluar u mbajt si çdo vit ceremonia e ndarjes së çmimeve “American Music Awards”.

Kësaj here, gjithçka ishte nën rregulla strikte për shkak të emergjencës Covid-19, megjithatë asgjë nuk e pengoi shkëlqimin e VIP-ave.

Këngëtarja Taylor Swift ishte fituesja kryesore duke u shpallur artistja e vitit dhe duke e ngritur rekordin me 32 çmime të fituara gjatë karrierës së saj në AMA.

Më poshtë po ju sjellim listën e plotë të fituesëve:

Artisti/ja i vitit

Taylor Swift

Artisti i ri i vitit

Doja Cat

Bashkëpunimi i vitit

Dan + Shay me Justin Bieber, “10,000 Hours”

Artisti i preferuar

BTS

Videoja e preferuar muzikore

Taylor Swift, “Cardigan”

Artisti i preferuar në zhanrin pop/rok

Justin Bieber

Artistja e preferuar në zhanrin pop/rok

Taylor Swift

Dyshja apo grupi i preferuar në zhanrin pop/rok

BTS

Albumi i preferuar në zhanrin pop/rok

Harry Styles, “Fine Line”

Kënga e preferuar në zhanrin pop/rok

Dua Lipa, “Don’t Start Now”

Artisti i preferuar në zhanrin ‘country’

Kane Brown 

Dyshja ose grupi i preferuar në zhanrin ‘country’

Dan + Shay

Albumi i preferuar në zhanrin ‘country’

Blake Shelton, “Fully Loaded: God’s Country”

Kënga e preferuar në zhanrin ‘country’

Dan + Shay me Justin Bieber, “10,000 Hours”

Artisti i preferuar në zhanrin rep/hip-hop

Juice WRLD

Artistja e preferuar në zhanrin rep/hip-hop

Roddy Ricch, “Please Excuse Me For Being Antisocial”

Kënga e preferuar në zhanrin rep/hip-hop

Cardi B ft. Megan Thee Stallion, “WAP”

Artisti i preferuar në zhanrin soul/R&B

The Weeknd

Artistja e preferuar në zhanrin soul/R&B

Doja Cat

Albumi i preferuar në zhanrin soul/R&B

The Weeknd, “After Hours”

Kënga e preferuar në zhanrin soul/R&B

The Weeknd, “Heartless”

Artisti i preferuar latin

Bad Bunny

Artistja e preferuar latine

Becky G

Albumi i preferuar latin

Bad Bunny, “YHLQMDLG”

Kënga e preferuar latine

KAROL G & Nicki Minaj, “Tusa”

Artisti i preferuar në zhanrin alternative rok

Twenty One Pilots

Artisti i preferuar bashkëkohor

Jonas Brothers

Frymëzimi bashkëkohor

Lauren Daigle

Artisti i preferuar në zhanrin elektronik/dance (EDM)

Lady Gaga

Kolona e preferuar zanore

“Birds of Prey: The Album”

Gjithashtu, më poshtë po ju sjellim veshjet më të bukura të VIP-ave gjatë mbrëmjes:

(Kosova Sot Online)