Taylor Swift shpallet artistja e vitit në ‘American Music Awards 2020’

  • g./g /
  • 23 nëntor 2020 - 11:02
Taylor Swift shpallet artistja e vitit në ‘American Music Awards 2020’

Taylor Swift u shpall artistja e vitit në ‘American Music Awards 2020’.

Të dielën mbrëma u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve në “AMA 2020”.

Çmimin kryesor si “Arstistja e vitit”, e rrëmbeu artistja Taylor Swift.

Të nominuar dhe që fituan çmime ishin edhe shumë emra të tjerë, përfshirë këngëtaren shqiptare, Dua Lipa e cila rrëmbeu po ashtu çmim.

Këngëtarja shqiptare arriti që ta fitoj çmimin “Kënga e preferuar e zhanrit pop/rock”, me projektin muzikor “Don’t Start Now”.

(Kosova Sot Online)