Spotify zbulon artistët më të dëgjuar për këtë vit, mes tyre edhe këngëtarja Dua Lipa

  • G.G /
  • 01 dhjetor 2020 - 13:32
Spotify zbulon artistët më të dëgjuar për këtë vit, mes tyre edhe këngëtarja Dua  Lipa

Drake, Bad Bunny, Dua Lipa dhe The Weekend janë ndër artistët më të transmetuar të vitit 2020, sipas shifrave nga Spotify.

Drake ishte artisti më popullor në Britani, duke i marrë vendin e parë Ed Sheeran.

Ndërkohë që kënga më e dëgjuar ishte “Blinding Lights” e The Weeknd.

Ndërsa “Divinely Uninspired To A Hellish Extent” i Leëis Capaldi kryesonte në listën e albumeve.

Bad Bunny u shpall artisti më i madh globalisht, duke grumbulluar 8.3 miliardë dëgjime.

Albumi që mbante vendin e tyre ishte “YHLQMDLG” i ylli nga Puerto Rican me 3.3 miliardë dëgjime, pasur nga “After Hours” i The Weeknd dhe “Hollywood’s Bleeding” i Post Malone.

“Fine Line” i Harry Style dhe “Future Nostalgia” i Dua Lipës zunë përkatësisht vendin e katërt dhe të pestë.

(Kosova Sot Online)