Diva Adelina Ismaili këngëtarja e parë që i kushtojë këngë Ish-presidentit Dr. Ibrahim Rugova

  • A.P /
  • 02 dhjetor 2020 - 21:02
Diva Adelina Ismaili këngëtarja e parë që i kushtojë këngë Ish-presidentit Dr. Ibrahim Rugova

Diva e muzikës shqipe Adelina Ismaili, është e para dhe e vetmja këngëtare shqiptare e cila i kushtoj këngë sa ishte gjallë Presidentit historik Dr.Ibrahim Rugovës, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

"Ushtrinë time" do ta bëj është kënga që frymëzojë gjenerata të tëra në vitet e 1997, 98, 99 e gjerë më sot, kur më ëndje dëgjohet nga publiku shqiptar.

Rugova u nda nga jeta në vitin 2006, duke lënë pas kryevepren e tij prej studiuesi të leterësisë "Çeta e Profetëve" nga Pjetër Bogdani, LDK- në, partisë me të cilin fitoj të gjitha zgjedhjet nacionale e komunale, për më tepër Dr.Ibrahim Rugova mbetet një prej personaliteteve më të spikatura të historisë shqiptare.

Image

(Kosova Sot Online)