Publikohet një foto e rrallë e Adelinës, Gilit e Mihrijes

  • G.G /
  • 05 dhjetor 2020 - 10:29
Publikohet një foto e rrallë e Adelinës, Gilit e Mihrijes

Festivali i Këngës në RTSH ka zbuluar emrat e artistëve pjesëmarrës në edicionin e sivjetmë.

Ky edicion, i cili është i 54-ti me radhë do të mbahet në Pallatin e Kongreseve me 26, 27 dhe 28 dhjetor.

Në mesin e emrave pjesëmarrës janë edhe shumë këngëtarë nga Kosova, të cilët konkurojnë çdo vit duke synuar prezantimin e Shqipërisë në festivalin Europian.

Por ky festival ka tërhequr këngëtaret nga Kosova edhe para se Shqipëria të fitonte të drejtën për Eurovizion.

Festivali i Këngës ka nisur udhëtimin e tij në vitin 1962, por artistët kosovar filluan të merrnin pjesë vetëm nga viti 1992.

(Kosova Sot Online)