Adele fitoi 5 milionë euro këtë vit edhe pse nuk nxori asnjë këngë të re

  • G.G /
  • 26 December 2020 - 10:09
Adele fitoi 5 milionë euro këtë vit edhe pse nuk nxori asnjë këngë të re

Këngëtarja e njohur Adele fitoi rreth 5 milionë euro gjatë vitit 2020 edhe pse gjatë 12 muajve nuk nxorri asnjë këngë të re.

32-vjeçares i duhet të përballet me një ulje të ndjeshme të fitimeve të saj pasi vetëm një vit më parë ajo fitoi plot 15 milionë euro.

Ylli i muzikës vlerësohet të ketë një pasuri prej 150 milionë eurosh falë albumeve të saj dhe turit të vitit 2016-2017 që sjell ende para.

(Kosova Sot Online)