Rita Ora humb 220 mijë ndjekës në Instagram pasi theu rregullat për ditëlindje

  • G.G /
  • 30 January 2021 - 12:06
Rita Ora humb 220 mijë ndjekës në Instagram pasi theu rregullat për ditëlindje

Rita Ora ka humbur rreth 220 mijë ndjekës të Instagram ndërsa fansat e zemëruar e heqin yllin nga njoftimet e tyre, për shkak të festës së 30-vjetorit të lindjes së saj, shkruan Daily Mail.

Mbështetja në internet e këngëtares ka marrë një goditje të madhe javët e fundit pasi u zbulua se ajo kishte organizuar një aheng në restorantin Casa Cruz të Londrës pavarësisht se Anglia ishte në bllokim të rreptë.

Kjo vjen pasi Rita, e cila ka rreth 16 milionë ndjekës, u quajt ‘egoiste’ nga policia për mbajtjen e festës, pasi një seancë u bë e ditur se si përfaqësuesit e yllit i ofruan menaxherit të shkarkuar 5000 funte për hapjen e paligjshme.

Që nga maji, ndjekësit e Ritës kanë qenë në rënie të qëndrueshme dhe që nga e premtja, 29 janar, ajo ka rreth 16,024,000 fansa që mbajnë gjurmët e azhurnimeve të saj në internet.

Ylli u përball me reagime në prill kur udhëtoi në The Cotswolds nga shtëpia e saj në veri të Londrës për të parë bllokimin e COVID-19.

Rita dhe miqtë thuhet se kanë lënë banorët lokalë të zemëruar pasi u ‘larguan me këmbë’ në shtigjet publike të afërta dhe dronët u përdorën për t’i ‘ndjekur ata’.

Ylli arriti në shtëpi në fermë më 21 mars përpara se kryeministri Boris Johnson të vinte në bllokim Mbretërinë e Bashkuar për të trajtuar krizën e koronavirusit, raporton The Sun.

Që atëherë ylli është përballur me më shumë reagime kur doli se ajo festoi në një restorant në Londrën perëndimore për një ndejë për të festuar 30 vjetorin e lindjes, pavarësisht se Anglia ishte në mes të një bllokimi të dytë. 

(Kosova Sot Online)