Diva Adelina: Deri kur kështu këtu nuk muj me jetu, deri kur kështu juve me ju duru

  • A.P /
  • 01 gusht 2021 - 12:01
Diva Adelina: Deri kur kështu këtu nuk muj me jetu, deri kur kështu juve me ju duru

Edhe pse e publikuar dy dekada më parë, hiti i Divës Adelina Ismaili "Deri kur kështu", vazhdon të jetë aktual edhe sot si kurrë më parë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Dhuna, krimi, korrupsioni dhe padrejtësia e ka kapluar Kosovën në të gjitha fushat, duke ua vështirësuar tej mase jetën qytetarëve.

Image


Isha profesor dikur zotëri, fjalën ja nderprenë tre grushta n'mushkri, erdhi në mëngjes n'prag të derës ra, unë se kam t'gjatë nënës lehtë i tha.Edhe dje n'pazar kishte pas tradhëti, bashkë me shokë të tjerë e qunë n'milici, kot ju tha tri herë nuk jam cigarxhi, idarja e shkretë në rrugë më ka qitë.

Deri kur kështu këtu nuk mujë me jetu, deri kur kështu juve me ju duru,
deri kur kështu me gjakë bukën me fitu për pare me luftu.