'Nuse në Shkodër', vajza e Eli Farës zyrtarizon lidhjen në Dubai me biznesmenin

  • G.G /
  • 30 January 2021 - 14:12
'Nuse në Shkodër', vajza e Eli Farës zyrtarizon lidhjen në Dubai me biznesmenin

Marina Fara po shijon historinë e saj të dashurisë me biznesmenin shkodran.

Prej pak kohësh çifti ka zyrtarizuar këtë marrëdhënie dhe tashmë nuk i fshihen më syrit të publikut.

Ajo dhe Alis, janë duke shijuar disa ditë të nxehta në Dubai.

Ka qenë vetë vajza e Eli Farës që ka publikuar foto nga pushimet e tyre.

Ashtu si jemi mësuar ta shikojmë, ajo nuk i ka kursyer pozat ‘hot’.

Si gjithnjë brunia seksi di sesi të ngrejë temperaturat me pozat seksi edhe në dimër.

Por, ndryshe nga herët e tjera, ajo s’i ka kursyer edhe pozat me partnerin.

Duket se marrëdhënia mes të dyve është drejt kurorëzimit.

Madje çifti ka planifikuar dasmën, e cila do të mbahet sipas traditave, po në Shkodër.

Çifti është njohur mes miqve të përbashkët dhe tashmë Marina është prezantuar si “nusja në Shkodër” e familjarëve të Alis.

Por kush është djaloshi që ka fituar zemrën e bukuroshes seksi?

Alis Hysa, vëllai i ish-kampionit të boksit Nelson Hysa, është mes personave të arrestuar nga policia me urdhër të Prokurorisë së Përmetit pasi u kap në përgjimet e dosjes “Mezhgorani”.

Lidhja e Alis Hysës me modelen Marina Fara, vajzën e këngëtares Eli Fara, ka bërë që policia të mësyjë edhe në shtëpinë e saj për kontroll.

Nga kontrolli në shtëpi, nuk është gjetur asnjë send i paligjshëm.

Në përgjimet e bëra nga prokuroria ka dalë se Marina ka pasur kontakte të shpeshta telefonike me njërin nga të ndaluarit, pikërisht Alis Hysën.

Mësohet se në përgjime, vajza e këngëtares ka emrin e saj të gjendjes civile, Roxhensa Vangjush Kapurani, ndërkohë pas pagëzimit ajo ka ndryshuar emrin, njëkohësisht ka hequr dorë edhe nga mbiemri i të atit. Bëhet me dije se Marina Fara ka pasur kontakte të shpeshta telefonike me Alis Hysën, madje një rast vajza e këngëtares e ka ndihmuar Hysën edhe t’i largohet policisë.

Alis Hysa ka qenë duke u ndjekur nga policia, pasi në makinën me të cilën ai udhëtonte bashkë me një person tjetër, po transportohej një sasi e madhe lënde narkotike.

Por, sapo ka vënë re se makina e tyre po ndiqej nga policia, Alis Hysa dhe shoku i tij e kanë braktisur atë dhe janë larguar për disa minuta në këmbë.

Në një moment, siç ka dalë në përgjime, Alis Hysa ka marrë në telefon të dashurën e tij, Marinën, e cila e ka marrë me makinën e saj bashkë me shokun dhe i ka larguar nga vendngjarja. Mesa duket, gjithçka është sqaruar nga organet e drejtësisë, dhe tashmë Marina dhe Alisi mund të shijojnë dashurinë e tyre.

(Kosova Sot Online)