I dashuri mbështet Rita Orën pasi theu rregullat anti-COVID

  • G.G /
  • 01 February 2021 - 16:35
I dashuri mbështet Rita Orën pasi theu rregullat anti-COVID

Shkeljet e rregullave të Koronavirusit nga këngëtarja Rita Ora nuk kanë shkaktuar ndonjë problem midis saj dhe të dashurit Romain Gavras, ka pretenduar një burim i brendshëm

I dashuri i Rita Orës, Romain Gavras po e mbështet këngëtaren pasi ajo theu rregullat e rrepta anti-COVID, pavarësisht se ata ishin mbi 9,000 milje larg.

Interpretuesja e shumë hiteve u kritikua për organizimin e festës së saj ilegale për ditëlindjen e saj të 30-të në restorantin londinez ‘Casa Cruz’ gjatë periudhës së izolimit në nëntor.

Pas daljes në dritë të shkeljes së rregullave, Rita, e cila është aktualisht në Australi si anëtare e jurisë në spektaklin “The Voice” – kërkoi falje publikisht dhe ofroi të paguante një gjobë prej 10,000 funtesh për skandalin.

Është e kuptueshme që dyshja aktualisht janë duke u qëndruar mijëra milje larg për shkak të orarit të punës së Ritës e cila është detyruar të udhëtojë në Australi për angazhimet e saj të reja në “The Voice”.

Për shkak të rregullave aktuale të izolimit në Mbretërinë e Bashkuar, Romain nuk ishte në gjendje të takohej me interpretuesen e hitit “I Ëill Never Let You Doën”, pasi udhëtimet në këtë kohë lejohen vetëm për qëllime pune.

Në fund të vitit 2020, Rita bëri bujë kur hodhi poshtë rregullat e izolimit për të organizuar një festë për të shënuar ditëlindjen e saj.

Pasi u shfaqën fotografi nga bastisja e saj, fansat e furishëm në rrjetet sociale e kritikuan Ritën deri sa ajo kërkoi falje.

Rita shkroi në atë kohë në Instagram Story: “Përshëndetje të gjithëve, unë organizova një mbledhje të vogël me disa miq për të festuar 30 vjetorin e lindjes”.

 “Ishte një nxitje e momentit kur vendimi u mor me pikëpamjen e gabuar se ne po dilnim nga izolimi dhe kjo do të ishte në rregull … Më vjen keq për shkeljen e rregullave dhe nga ana tjetër e kuptoj që kjo i vë njerëzit në rrezik”, shkroi shqiptarja.

“Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm i gjykimit. Duke pasur parasysh kufizimet, unë e kuptoj se sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe unë marr përgjegjësinë e plotë”, theksoi 30-vjeçarja.

(Kosova Sot Online)