Adriana Matoshi bëhet deputete, i kalon me vota disa ish-deputetë

  • E.K /
  • 04 mars 2021 - 11:14
Adriana Matoshi bëhet deputete, i kalon me vota disa ish-deputetë

Aktorja Adriana Matoshi ka arritur që t’i sigurojë votat e nevojshme për të qenë deputete e Kuvendit të Kosovës.

Matoshi e cila ka qenë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka marrë 10 mijë e 403 vota në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ajo ka lënë pas me vota edhe deputetët e mëhershëm të kësaj partie.

Matoshi ka marrë më shumë vota se Xhelal Sveçla, Salih Zyba, Fatmire Kollçaku, Dimal Bash dhe Fitore Pacolli.

(Kosova Sot Online)