Brenda rezidencës 32 milionëshe në Rihannës, çmimi i të cilës bie dukshëm pasi dështoi të shitet

  • G.G /
  • 06 mars 2021 - 11:07
Brenda rezidencës 32 milionëshe në Rihannës, çmimi i të cilës bie dukshëm pasi dështoi të shitet

Çmimi i rezidencës së Rihannës ka rënë në 4.5 milionë funtash pasi nuk ka arritur të shitet.

Rezidenca e pabesueshme në Londër e marrë me qira nga Rihanna për dy vjet e gjysmë ka ulur çmimin e kërkuar prej 4.5 milionë funta pasi nuk arriti ta shiste, shkruan The Sun.

Në shtator, u raportua se prona për t’u patur zili në St John’s Wood, të cilën këngëtarja e mori me qira për 18,000 funta në javë, u hodh në treg për një çmim 32 milionë.

Sidoqoftë, çmimi i shtëpisë tani është në dispozicion për t’u blerë me çmim të reduktuar prej 27.5 milionë funtash.

Ajo është një ëndërr për ata që kanë ndjekur karrierën e Rihannës që nga fillimi, pasi përfshihen mobiljet që ajo përdori gjatë qëndrimit të saj.

Shtëpia e mbyllur vjen me një garazh parkimi për deri në dhjetë makina, një palestër, një sauna infra të kuqe dhe dy kate të tëra për argëtim.

Rezidenca pesë-katëshe, e cila përmban terrene të rregulluara, gjithashtu ka ngrohjen e dyshemesë dhe madje edhe një ashensor për mysafirët.

Rihanna, 33 vjeçe, punësoi roje sigurie, një kuzhinier privat dhe një shtëpiak gjatë qëndrimit të saj, njoftoi The Times.

Blerësi me fat do të ketë qasje të lehtë në dyqanet përgjatë rrugës Finchley dhe St High’s Wood High Street, si dhe stacionit të metros.

Primrose Hill dhe Parku i Regent shtrihen afër. Shtëpia u ndërtua fillimisht më 1844 nga ndërtuesi William Holme Twentyman.

Ajo ishte projektuar nga arkitekti John Shaw Junior, i preferuari i familjes mbretërore.

Pronari i parë i shtëpisë ishte Daniel Francis, një manjat me diamant i cili ishte drejtor dhe aksioner i De Beers Jewellers

(Kosova Sot Online)