Rita Ora: Për të gjitha gratë që na inspirojnë dhe na kanë bërë më shpresë, ju faleminderit

  • A.P /
  • 08 mars 2021 - 23:05
Rita Ora: Për të gjitha gratë që na inspirojnë dhe na kanë bërë më shpresë, ju faleminderit

Këngëtarja kosovare Rita Ora ka qenë njëra prej të parave që ka uruar Festën Ndërkombëtarë të Grave, “8 Mars”

Rita, është e njohur si një avokuese e të drejtave të grave qysh prej fillimit të karrierës së saj dhe këtë ajo se ka harruar as në Ditën e Grave.

“Sot është Dita Ndërkombëtare e Grave. Nuk ka forcë më të madhe sesa një grup i unifikuar të grave. Sot, më shumë se kurrë, ne duhet të theksojmë dhe forcojmë idenë e rëndësisë që gratë të jenë të bashkuar, transmeton "Kosova Sot Online". Për të gjitha gratë që na inspirojnë, ngritur dhe na kanë bërë më shpresë, ju faleminderit!!! Urime 8 Marsi!”, ka shkruar ajo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

(Kosova Sot Online)