Emocionuese! MC Kresha niset për udhëtim dhe prek zemrat e të gjithëve teksa ndahet nga e bija

  • G.G /
  • 15 mars 2021 - 15:37
Emocionuese! MC Kresha niset për udhëtim dhe prek zemrat e të gjithëve teksa ndahet nga e bija

Rreth një vit MC Kresha ka qëndruar në Kanada së bashku me partneren, Erzinës dhe vajzën e tyre.

Mesa duket  reperi është duke u kthyer në Kosovë me qëllim që të vizitojë familjarët e tij pasi i ati i Erzinës ka publikuar në Instagram një video ku reperi shihet me valixhe ku dhe përshëndetet më të bijën. Ky largim duket se ishte shumë i vështirë për artistin shqiptar pasi shihet se ai largohet dhe kthehet sërish për të përqafuar të voglën e tij.

Kujtojmë se në dhjetor të vitit 2019, MC Kresha i dha fund beqarisë me partneren e tij Erzina, në një ceremoni private me miq e të afërm në Prishtinë!

Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina janë bërë prindër të një vajze në qershor të vitit 2020.

Këtë lajm e ka bërë të ditur babai i Erzinës përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Mirë se erdhe në jetë Iza. Jeta yte qoftë e uruar nga ZOTI, veç me të mira, por edhe stuhitë e jetës kurrë mos të lakofshin.”- ishin fjalët e vjehrrit të këngëtarit duke konfirmuar edhe njëherë emrin e vajzës Iza, siç ishte përfolur edhe më parë.

Ky emër, ka kuptimin “Zoti është i përsosur” ose “Zoti është betimi im”.

(Kosova Sot Online)