Ja cili aksesor nuk mungoi tek veshjet e artistëve në “Grammy Awards 2021”

  • G.G /
  • 17 March 2021 - 10:46
Ja cili aksesor nuk mungoi tek veshjet e artistëve në “Grammy Awards 2021”

Sa i përket sezonit të ndarjes së çmimeve, “Grammy”, ka pasur gjithmonë frymëzim për të folur rreth veshjeve dhe aksesorëve, të një stili eksperimental.

Edhe me formatin e këtij viti, ajo që bëri më shumë përshtypje, ‘çuditërisht’, ishte kujdesi dhe vëmendja e kushtuar për të siguruar që maska ??e secilit të përputhej me pamjen e tyre.

Megan Thee Stallion me fustanin e saj saten, të cilin e shoqëroi me një maskë fytyre në të njëjtën hije në ngjyrë portokalli. (Rripat elastikë të maskës ishin mbështjellë rreth veshëve të saj, të cilët mbuloheshin me diamante Chopard).

Pastaj, Billie Eilish u paraqit me një kostum së bashku me vëllain e saj Finneas, i cili zgjodhi një smoking rozë pluhur. Të dy kishin “Gucci” nga koka tek këmbët, me maska të porositura për t’iu përshtatur.

Si dhe maska e fytyrës së Harry Styles, e verdhë si kostumi i tij klasik “Gucci”. Më në fund, ishte një maskë me lule e veshur nga Taylor Swift për ta përputhur me fustanin e saj të qëndisur nga” Oscar de la Renta”, i cili mbante të gjithë romancën dhe trillimin e çuditshëm që ka kanalizuar në rekordet e saj më të fundit.

(Kosova Sot Online)