Shikoni ngjashmërinë e madhe të Princ Harry-t dhe gjyshit Princ Philip në të 30-tat e tij

  • E.K /
  • 13 April 2021 - 14:17
Shikoni ngjashmërinë e madhe të Princ Harry-t dhe gjyshit Princ Philip në të 30-tat e tij

Me mjekrën e tij të kuqe të ndezur, sytë blu dhe buzëqeshjen e lehtë, ushtari i vrullshëm mund të jetë Princi Harry.

Por ylli i kopertinës së kësaj kopertine të cilësisë së mirë të revistës Paris Match është në të vërtetë gjyshi i tij Princi Philip në moshën 36 vjeç.

Fotografi mbretëror Chris Jackson së pari vuri re ngjashmërinë mbresëlënëse midis dyshes, pasi zbuloi një kopje të revistës Franceze të vitit 1957, duke shfaqur Dukën e Edinburgut të veshur me Veshjen Tropikale të Blues dhe Royal, një regjiment kalorësish të Ushtrisë Britanike.

Jackson ri-postoi foton e kopertinës gjatë fundjavës, duke shkruar: “Më kujtova sot këtë vjeshtë të pabesueshme  @parismatch_magazine  nga viti 1957 që fitua disa vjet më parë. Mua më hodhën në erë kur e pashë. Gjithmonë më kujton pikat unike historike të referencës që siguron fotografia Mbretërore. Kopertina e përparme paraqet një Prince Philip fantastikisht të shtirur në turne me The Queen. "

Fotoja e Princit Philip mendohet të jetë ngjyrosur bardh e zi - por çehra, ngjyra e syve dhe flokët e fytyrës së Dukës janë pothuajse identike me Harry. 

Harry madje veshi të njëjtën uniformë - një nga 22 Urdhrat zyrtarë të Veshjes për Blues dhe Royals - në 2012, ndërsa ishte në Bahamas si pjesë e një turneu Jubilee Diamond.

Kopertina e revistës u botua në të njëjtin vit që Philip-it iu dha stili dhe titulli i një Princi nga gruaja e tij, Mbretëresha Elizabeth II.

Harry aktualisht është në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë që kur u largua nga familja mbretërore vitin e kaluar. 

iç zbuloi Page Six, ai po qëndron me kushërirën e tij Princeshën Eugenie , burrin e saj Jack Brooksbanks dhe djalin e tyre të vogël August në Frogmore Cottage në Windsor përpara varrimit të Princit Philip të shtunën.

(Kosova Sot Online)