Diva Adelina Ismaili ka bërë të lumtura 12 familje, duke iu dhuruar 12 banesa

  • A.P /
  • 15 prill 2021 - 20:05
Diva Adelina Ismaili ka bërë të lumtura 12 familje, duke iu dhuruar 12 banesa

Për vite të tëra, Diva e muzikës shqipe Adelina Ismaili, me muzikën dhe stilin e saj, ka qenë dhe vazhdon të jetë inspirim, për gjenerata të tëra, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Me gjithë sukseset e saja, humanizimi i saj ndër vite nuk u bë publik, megjithatë së fundmi, në media bëri bujë lajmi, se Diva Adelina, i ka bërë me kulm mbi kokë 12 familje, duke ua dhuruar 12 banesa.

Image


Ikona e muzikës shqipe Adelina Ismaili ka qenë, është dhe mbetet simbol i revolucionit që ndryshoi krejtësisht kanonet e vendosura në muzikën shqiptare, tash e mëse katër dekada.

Image

(Kosova Sot Online)