Dua Lipa shkëlqen me dukjen në performancën me Elton John

  • G.G /
  • 26 prill 2021 - 13:03
Dua Lipa shkëlqen me dukjen në performancën me Elton John

Ajo dukej si një vepër arti ndërsa u ngjit në skenën e Elton John’s AIDS Foundation Academy Awards Para-Party.

Këngëtarja e hitit Hallucinate, shkëlqeu e veshur me një fustan ngjyrë ari vezullues që përqafonte figurën e saj të zbukuruar.

Fustani ishte i mbushur me  gur duke e bërë atë të shkëlqejë nga çdo kënd, ndërsa copa prej pëlhure të tejdukshme i shfaqnin lëkurën.

Mëngët e fustanit në fund të duarve të Duas ishin copëtuar në thekë të gjallë që përputheshin perfekt me dukjen e saj.

Vathët me diamantë, Baubley dhe një unazë gjigande me unaza Fabergé përfunduan dukjen e bukuroshes 25 vjeçare.

Duke ekuilibruar gjithë shkëlqimin, bukuroshja britanike mbante këpucë të bardha. Ajo kishte vendosur edhe makijazh e cila kishte zgjedhur rimelë vezullues dhe një buzëkuq rozë.

Si zakonisht, flokët e hijshme brune të yllit pop ishin poshtë të lëshuara dhe të ndara në pjesë qendrore.

Më vonë ajo interpretoi solo, duke bërë një ndryshim të shpejtë të gardërobës. Ylli tregtonte fustanin e saj të argjendtë për një pamje kadifeje të zezë.

Këngëtarja e New Rules tha se ajo ishte thellësisht e nderuar të performonte me legjendën Elton në mbledhjen e tij vjetore të fondeve.

Në një deklaratë përpara ngjarjes, Dua tha: “Është një nder i madh të jesh pjesë e një prej partive më ikonike të Oskarit dhe unë jam me të vërtetë krenar që mbështes Fondacionin e AIDS Elton John për të ndihmuar në trajtimin e stigmës që ekziston rreth HIV pasi kemi nevojë të ndërtojmë së bashku një botë më të mirë dhe më pranuese dhe të ndash skenën me Elton John do të jetë një ëndërr e vërtetë!”

(Kosova Sot Online)