Zendaya merr pjesën në ceremoninë e ‘Oscars’ me diamante në vlerë 6 milionë dollarë

  • 26 prill 2021 - 13:36
Zendaya merr pjesën në ceremoninë e ‘Oscars’ me diamante në vlerë 6 milionë dollarë

Ajo sigurisht di të bëjë një zgjedhje të veçanta në veshje.

Dhe të gjithë sytë ishin drejtuar nga Zendaya ndërsa ajo mahniti me një fustan ngjyrë të verdhë të markës  Valentino ndërsa ecte në tapetin rozë të ceremonisë së 93-të Academy Awards në Union Station të dielën mbrëma në Los Angelos.

Aktorja 24-vjeçare dukej me plot elegancë në veshjen e ndritshme që përqafoi figurën e saj ndërsa tregonte diamante me vlerë 6 milion dollarë.

Fustani i verdhë pa rrip i Zendaya paraqiti një dekolte të zemrës me një prerje në të gjithë barkun dhe pëlhura e saj u çel në bel.

Stilisti dhe arkitekti i saj i fustanit, Law Roach, postoi ansamblin joshës ‘neon dream’ në Instagram dedikuar Zendaya.

Ajo shtoi inç në kornizën e saj statujore me një palë take Jimmy Choo. Ylli i Euforisë kishte vendosur diamante, konkretisht 183 karat argjendtë të verdhë nga koleksioni i ri i etiketës Magnifica.

Bizhuteritë e saj përfshinin një unazë diamanti të verdhë 30 karat, gjerdan karficë dhe thekë, vathë diamanti të prerë dhe një unazë diamanti me prerje smeraldi.

Artistja e grimit të Zendaya, Sheika Daley i vendosi një grim të lehtë për mbrëmjen.

(Kosova Sot Online)