Incidenti që ndodhi dje në ceremoninë e çmimeve ‘Oscars’

  • G.G /
  • 26 prill 2021 - 13:59
Incidenti që ndodhi dje në ceremoninë e çmimeve ‘Oscars’

Çmimet e Akademisë 2021 u goditën me një urgjencë të papritur mjekësore të dielën në mbrëmje, kur një person nga publiku u dërgua me urgjencë në spital.

Fotografitë nga qilimi i kuq treguan se një pjesëmarrës u mor nga mjekët në një barelë para se të largohej me makinë në një ambulancë.

Rasti ndodhi, ndërsa Oscars i këtij viti u mbajt pa prezantimin e masave të reja të rrepta për të siguruar që mysafirët të mund të mbaheshin të sigurt gjatë pandemisë Covid, me pjesën më të madhe të ceremonisë duke u zhvilluar në Union Station të Los Angelos.

Imazhet nga qilimi i kuq treguan një burrë që merrej me një barelë, me stafin që e ngarkoi atë në një ambulancë për të shkuar me makinë në spital.

Pjesëmarrësi, identiteti i të cilit është i panjohur, duket se e kishte këmbën të lidhur dhe shikuesit thoshin se ai kishte pësuar një thyerje të këmbës.

(Kosova Sot Online)