Mahmut Ferati feston ditëlindjen dhe 40 vjetorin e karrierës

  • A.P /
  • 13 maj 2021 - 18:10
Mahmut Ferati feston ditëlindjen dhe 40 vjetorin e karrierës

Këngëtari i njohur i muzikës popullore Mahmut Ferati, sot më shumë se ansjëherë, ka arsye për të qenë i lumtur, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Pikërisht sot këngëtari feston ditëlindjen dhe mbush plotë 60 vjet, njëkohësisht feston edhe 40 vjetorin e karrierës.

"Sot festoj jo vetëm ditëlindjen time, por edhe 40 vjetorin e karrierës, kur për herë të parë ngjitem në skenë dhe ai hap fatmirësisht ishte me këmbë të mbarë", ka shkruar ndër të tjera Ferati.

Me këtë rast ne i urojmë shëndet e gjitha të mirat në jetë...

Image

Postimi i plotë:

Të dashur miq!
**Sot festoj jo vetëm ditëlindjen time, por edhe 40 vjetorin e karrierës, kur për herë të parë ngjitem në skenë dhe ai hap fatmirësisht ishte me këmbë të mbarë!

 

Image

**Vitet rrodhën si një melodi e pakëputur, her mërzitur, her i lumtur, por sot ndjehem më i përmbushur, sepse falë Zotit në radhë të parë, familjes dhe Juve miq artëdashës besnik, që i keni dhënë energji dhe frymëzim shpirtit tim dhe ritëm zemrës sime, e cila kurr s’u ndal vetëm për disponimin tuaj në dyzet vite që kaluam s’bashku në t’katër anë të globit!
**Jeta dhe kënga janë dashuri dhe uroj që në vazhdimësi të ngrejmë dolli për një shekull së bashku!

**Meqenëse po në këtë datë, rastisi edhe festa e F.Bajramit, nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve të besimit Islam, Fitër Bajramin. *G*Ë*Z*U*A*R*!
P.S.

Image

(Kosova Sot Online)