Trajneri i saj zbulon sekretin pse Jennifer Aniston duket mahnitëse në moshën 52 vjeçare

  • G.G /
  • 03 qershor 2021 - 16:14
Trajneri i saj zbulon sekretin pse Jennifer Aniston duket mahnitëse në moshën 52 vjeçare

Aktorja e famshme amerikane Jennifer Aniston mund të thuhet se është një zonjë që nuk plaket.

 Ajo mbushi 52 vjeç, por me bukurinë e saj natyrore dhe pamjen e shkëlqyeshme, nuk duket si dikush që është në dekadën e saj të pestë.

Sidoqoftë, Aniston ka një figurë të shkëlqyeshme falë stilit të jetës, por edhe stërvitjes së rregullt.

Trajneri i saj Leyon Azubuike tha që Aniston ushtron çdo ditë të javës për një orë e gjysmë.

"Në fund të trajnimit, ndihem shumë mirë. Nuk ka asgjë më të mirë sesa të kujdesesh për trupin tënd sepse stërvitja stimulon endorfinë (hormonin e lumturisë), dhe me këtë, trupi dhe mendja jonë shkëlqejnë", tha Aniston dikur.

Kjo aktore e famshme pëlqen stërvitje energjike dhe të larmishme, kështu që është shumë e lumtur të stërvisë boksin, forcën, kalimin e litarit dhe ushtrimet në shiritat.

"Jen është një grua që i pëlqen sfidat. Për mua, ndryshimi i rutinës së trajnimit është thelbësor dhe unë jam gjithmonë duke u përpjekur të" papritur "muskujt e mi. Në Los Anxhelos, me të vërtetë më pëlqen të mbaj klasa kardio që përbëhen nga ngjitje shkallësh - është një stërvitje e shkëlqyeshme ", tha Azubuike.

Sidoqoftë, nga të gjitha aktivitetet e mësipërme, Aniston ende preferon të kthehet në boks, sepse është e preferuara e saj.

"Është një nga stërvitjet më të qëndrueshme përveç yogës. Ka diçka në aspektin mendor të boksit - kur ushtroni, atëherë truri juaj duhet të punojë. Në ditët kur ajo stërvitet, Aniston ngrihet shumë herët, kështu që qëndron zgjuar tërë ditën dhe nuk humb kohë të çmuar.", tha trajneri.

Sidoqoftë, trajnimi shoqërohet nga një dietë e pashmangshme për të mbajtur Aniston në top formë. 

Gjegjësisht, ajo është në një dietë e njohur më mirë si autofagia, që do të thotë se ha për tetë orë dhe agjëron për 16 orë.

Gjatë asaj periudhe, ajo u përqendrua në vaktet e përditshme dhe ndoqi me përpikmëri këshillat e ekspertëve.

Dieta e saj kryesisht përbëhet nga proteina dhe perime që ha për drekë dhe darkë në formën e sallatave, mishit dhe peshkut.

Pjata që ai zakonisht përgatit është një sallatë quinoa me avokado, tranguj, domate dhe aguliçe.

Kur ishte e martuar me Justin Theroux, ajo futi makaronat në dietën e saj.

"Unë nuk e di nëse duhet ta urrej atë apo ta dua atë për shkak të kësaj," deklaroi ajo në një rast.

Në fakt është shumë e rëndësishme për të që të mund të hajë shumë fruta që i japin asaj sasinë e kërkuar të sheqernave natyrore.

 Ai këshillon të kombinoni mollët me fruta të thata dhe arra ose bajame.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të theksohet se dieta e saj nuk është rreptësisht e njëjtë gjatë gjithë javës, por që Aniston ka një ditë kur ha gjithçka që dëshiron.

"Aniston e do ushqimin meksikan, dhe kur vendos të kënaqë veten e saj, ajo gjithmonë zgjedh tortilla të njomura në guacamoli", tha në fund trajneri i kësaj aktoreje të famshme.

(Kosova Sot Online)