George Clooney do të fillojë një program arsimor në ndihmë të nxënësve në nevojë

  • E.K /
  • 23 June 2021 - 08:36
George Clooney do të fillojë një program arsimor në ndihmë të nxënësve në nevojë

Aktori George Clooney dhe yjet e tjerë të Hollivudit do të fillojnë një program arsimor në Los Anxhelos për të përgatitur nxënësit e shkollave të mesme në disavantazh për profesionet në industrinë e filmit.

Programi do të sponsorizohet nga Clooney dhe aktorët Eva Longoria dhe Don Chidel dhe do të fillojë në vjeshtën e vitit 2022.

Fillimisht, ai do t'u referohet studentëve të moshës 14 deri në 16 vjeç që shkojnë në një shkollë të mesme në Los Anxhelos.

Clooney tha se programi më vonë do të shtrihej në shkolla të tjera publike në të njëjtin qytet.

Sipas tij, nxënësit e shkollave të mesme do të mësojnë, ndër të tjera, për teknikat e kamerës, redaktimin dhe efektet vizive.

(Kosova Sot Online)