Arrestohet influencuesja turke, shkak bëhet publikimi i lodrave të s*ksit

  • G.G /
  • 07 gusht 2021 - 12:38
Arrestohet influencuesja turke, shkak bëhet publikimi i lodrave të s*ksit

Merve Taskin një infuencuese turke gatë një udhëtimi që pati në Holandë në muajn Janar të vitit të kaluar publikoi disa fotografi të lodrave të seksit.

Mirëpo, disa muaj më pas ajo u arrestua në Turqi, pasi sipas autoriteteve përkatës të vendit fotot kishin përmbajtje të turpshme dhe kjo përbënte krim.

Sipas ligjit turk, çdo person që publikon materiale të turpshme gjobitet ose dënohet me tre vite burg.

“Qëllimi im ishte të bëja shaka,” tha Taskin, një personazh i njohur Instagrami në Turqi me pothuajse 600,000 ndjekës.

(Kosova Sot Online)